Tags

, , ,

Ar neparedzētiem izdevumiem mēdz saskarties ikviens – neatkarīgi no vecuma. Par to pārliecināti arī ātro kredītu sniedzēji, kas savus pakalpojumus piedāvā dažāda vecuma cilvēkiem, tostarp jauniešiem. Nereti tieši gados jauni cilvēki saskaras ar situācijām, kad vajadzīgi papildu naudas līdzekļi. Tomēr pastāv vecuma ierobežojums, no cik gadiem ātrie kredīti tiek izsniegti.

Ātrais kredīts internetā no 18 vai 19 gadiem pieejams vairs tikai pie dažiem aizdevējiem, liela daļa kredītdevēju piedāvā aizdevumu  personām, kas sasniegušas vismaz 20 gadu vecumu. Tas saistīts ar atbildīgas kredītu izsniegšanas principiem, par ko 2013. gadā vienojās Latvijas Alternatīvo Finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) biedri, tādā veidā īstenojot atbildīgu biznesa praksi un ievērojot noteiktus ētikas principus.

Kā atpazīt atbildīgu aizdevēju?

Finanses

Kredītdevēja izvēlē būtiski ir ne tikai izdevīgi aizņemšanās nosacījumi, bet arī aizdevēja uzticamība. Atbildīgs aizdevējs:

 • Izstrādājis saprotamus līguma nosacījumus, ar kuriem var iepazīties gan kredītdevējamājaslapā, gan arī lietotāja profilā, kas tiek izveidots reģistrācijas laikā;
 • Nodrošina kvalitatīvu apkalpošanu un konsultācijas;
 • Sniedz pilnīgu informāciju par pakalpojumiem, kā arī nodrošina individuālus risinājumus katram klientam;
 • Rūpējas par konfidencialitāti un personas datu drošību;
 • Gādā par ērtām kredīta noformēšanas un atmaksas iespējām (piemēram, vajadzības gadījumā piedāvā atmaksas termiņa pagarināšanu);
 • Rūpīgi izvērtē ne tikai kredītņēmēja vecumu, bet arī ienākumu līmeni un kredītvēsturi.

Kā kļūt par atbildīgu kredītņēmēju?

Ātrie aizdevumi ir ērti un noderīgi, tomēr, lai cik drošs būtu kredītdevējs, atbildība jāuzņemas arī katram pašam. Pirms aizņemšanās:

 • Izvērtē, vai kredītu spēsi atmaksāt noteiktajā datumā;
 • Pārliecinies, ka plānotā aizdevuma summa ir adekvāta, samērojama ar Taviem ikmēneša ienākumiem.

Pirms aizņemies, salīdzini

Lai saprastu, kurš aizdevējs ir vispiemērotākais tieši Tavā vajadzībā, vērts salīdzināt vairākas aizņemšanās iespējas. Piedāvājumus vislabāk izvērtēt pēc vairākiem kritērijiem, piemēram:

 • Procentu likmēm;
 • Maksimālajai aizdevuma summai. Ātrais kredīts internetā pieejams dažādos apmēros, taču ņem vērā, ka aizņemoties pirmo reizi, aizdevuma summa būs mazliet mazāka kā kredītu noformējot atkārtoti;
 • Atmaksas termiņam. Īstermiņa ātrie kredīti jāatdod trīsdesmit dienu laikā, taču vari izvēlēties arī mazāku laiku, ja zini, ka spēsi to atmaksāt. Tā ietaupīsi summu, kas tiek aprēķināta procentu maksājumos;
 • Kredīta noformēšanas laikam. Te jāņem vērā, gan aizdevēja darba laiks, gan arī tas, kādā bankā atrodas abu pušu konti. Ja aizdevumam pieteiksies kredītdevēja darba laika ietvaros un, ja pārskaitījums jāveic vienas bankas ietvaros, naudu saņemsi aptuveni 15 minūšu laikā.

Ātrie aizdevumi paredzēti dažādu situāciju risināšanai, un kredītdevēji strādā, lai piedāvātu ērtus un ātrus kredītus. Taču labas sadarbības pamatā ir abu pušu atbildīga rīcība, tādēļ atrodi uzticamu kredītdevēju un uzņemies atbildību arī pats!

Advertisements