Tags

, , ,

Kredīta brīvdienas ir diezgan plaši reklamēts piedāvājums no aizdevēju puses. Šis piedāvājums tik snigts kā drošības spilvens un kā akcijas piedāvājums. Daudzi aizdevēji piedāvā iespēju izmantot šo pakalpojumu nepieciešamības gadījumā vai sākot aizdevuma atmaksu pēc noteikta laika.

Ja aizdevējs piedāvā sākt kredīta atmaksu pēc dažiem mēnešiem, pēc tam kad esat aizņēmušies, šis ir savā ziņā atliktais maksājums un kredītu brīvdienas. Šo pakalpojumu ļoti plaši izmanto līzinga kompānijas, bet arī kredītu sniedzēji mēdz rīkoties līdzīgi. Šis ir akcijas piedāvājums, aizņemoties tagad jūs varat sākt maksāt tikai no trešā mēneša vai tamlīdzīgi.

Patiesās kredītu brīvdienas ir tad, ja jums rodas kādi sarežģījumi un jūs vēlaties pārtraukt aizdevuma atmaksu vai samazināt ikmēneša maksājumus uz laiku līdz dažiem mēnešiem.

Ir divu veidu kredītu brīvdienas:

  • Pilnās kredītu brīvdienas.
  • Nepilnās kredītu brīvdienas.

Pilnās kredītu brīvdienas sniedz jums iespēju pilnībā pārtraukt aizdevuma atmaksu uz neilgu laiku. Šāda iespēja ir diezgan grūti panākam, jo ir jābūt pamatotam iemeslam, lai pierādītu, ka nespēsiet veikt nekādus maksājumus attiecīgajā laika periodā un jums jāparāda kādā veidā jūs veicināsiet savu maksātspēju šī laika ietvaros, lai atsākoties maksājumu veikšanai vairs nerastos līdzīgas situācijas.

Nepilnās kredītu brīvdienas sevi paskaidro jau ar savu nosaukumu. Aizdevējs jums sniedz iespēju samazināt ikmēneša maksājumu uz vienu vai vairākiem mēnešiem. Šāda iespēja neatbrīvo no maksājumu veikšanas, bet jūs veicat tikai aizdevuma procentu apmaksu. Aizdevuma pamatsummu šajā laika posmā jūs neatmaksājat. Šādas kredītu brīvdienas ir daudz vieglāk iegūstamas, jo aizdevējs turpina saņemt maksājumus.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas darbības principi

Tā ir asociācija, kas apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas interesentiem sniedz finanšu pakalpojumus. Tajā kopā apvienojušies jau teju divdesmit biedri, taču joprojām turpinās jaunu biedru uzņemšana. Visu biedru saraksts ir pieejams mājaslapā. Tur minētie aizdevēji darbojas pēc vienotiem standartiem, kas ir klientam draudzīgi, ērti un saprotami. Starp aizdevējiem ir kompānijas, kas izsniedz distances kredītus, hipotekāros kredītus, kredītus pret kustamu ķīlu. Tāpat starp asociācijas biedriem ir savstarpējo aizdevumu platforma un maksājumu iestāde, kas aizdevumu procedūru padara vēl draudzīgāku klientiem. Aizņemies ar atbildības sajūtu! Pārliecinies, ka kredīta atmaksas brīdī, Tev būs pietiekami daudz finanšu līdzekļu, lai tiktu galā ar kredītsaistībām.