Tags

,

Ienākumi virs vidējā, izdevumi nav nemaz tik lieli – tagad varam padzīvot zaļi! Pareizi? Nepareizi. Sevis lutināšana ir laba un vajadzīga lieta, bet arī tad, kad naudas it kā netrūkst, ir vērts dzīvot taupīgi.

Finanšu grāmatvedība

Ja taupīgais dzīvesveids nemaz neliekas īpaši apgrūtinošs, var apsvērt citus ieguvumus, ko sniedz uzkrāti naudas līdzekļi. Ja naudas netrūkst, būsiet pasargāts no vajadzības ņemt patēriņa, ātros vai cita veida kredītus. Sauklis – “Tērē šodien, maksā rīt!” – ir vilinošs, tomēr jāatceras par parādsaistību ēnas pusēm.  Nedrošība par to, vai spēsim kredīta maksājumus segt, kredītprocenti, kas paredz, ka atdosim vairāk naudas kā aizņēmāmies…

Ja taupīga dzīvesveida rezultātā esat izveidojis pietiekamus uzkrājumus, tad beidzot ir pienācis īstais brīdis sevis lutināšanai! Platekrāna televizors un jaunākais viedtālruņa modelis? Lūdzu! Varat bez lieka stresa iegādāties lietas, kas ir nepieciešamas vai vienkārši sagādā prieku. Un nekādu līzingu, tātad, bez uzcenojuma!

Arī tad, kad esat apmierinājis tieksmi pēc komforta, taupības režīms turpina nest augļus – atliek vien izvēlēties gana motivējošu mērķi taupīšanai un krāšanai.  Iespējams, eksotisks un patiesi relaksējošs ceļojums ir tieši tas, kas vajadzīgs ikgadējā atvaļinājuma laikā, tomēr tas prasa lielus izdevumus. Guļot baltās smiltīs okeāna malā, būs aizmirsies darbadienas pusdienu pārtraukumā ēstais mājās gatavotais ēdiens plastmasa kārbiņā vai spiešanās sabiedriskajā transportā tā vietā, lai izsauktu taksi. Mērķi, protams, var būt arī tālejošāki, piemēram, plašāks mājoklis, lai uzlabotu ģimenes sadzīves komfortu. Tālredzīgi vecāki veidos iekrājumus bērna nākotnei, apzinoties, ka izglītība kļūst arvien dārgāka. Naudu iztērēt vienmēr paspēsim, labāk, lai tās ir nedaudz vairāk, nekā pietrūkst vajadzības brīdī!

Advertisements