Tags

,

Vai esat kādreiz dzirdējis vai esat bijis iesaistīts sarunā, kas risinājās ap naudas tēmu vai tās neesamību? Parādi vairs tabu temats sarunām ēdnīcā vai sarunās starp draugiem. Cilvēki ne vienmēr meklē atbildes, viņi drīzāk meklē vietu, kur izklāstīt savas raizes, dalītos bažās, un dažreiz vienkārši meklētu apstiprinājumu tam, kas notiek viņu dzīvē. Kad kolēģi vai draugi sāk dalīties ar stāstiem vai priekiem un bēdām vai neveiksmēm, saruna var pārvērsties par sūdzēšanās sesiju vai pozitīvu un produktīvu sarunu ar dažādiem padomiem vai piedāvātiem risinājumiem. Kā es varu ieguldīt naudu, ja man nav pietiekami daudz naudas, lai iepildītu benzīnu savā auto? Cik daudz parādu ir pārāk daudz? Vai ātro kredītu aizdevēji tiešām man palīdzēs ārkārtas situācijā? Kā es varu tikt vaļā no parādiem, neapdraudot manas ģimenes dzīvesveidu?

Kā Jūs mainītu savus ikdienas tēriņu paradumus, lai varētu laicīgi veikt kredīta atmaksu? Būtu interesanti uzzināt, cik daudz naudas tiek iztērēts dažādām lietām no katras algas par izdevumiem, kas nekad netiek piefiksēti tipiskā budžetā. Cik strikts ir vidējās mājsaimniecības budžets un tēriņi? Cik daudz naudas tiek tērēts katru dienu lietām, kas nav iekļautas kādā no budžeta kategorijām? Ja šī nauda tiktu piefiksēta, vai tipiskam kredītu aizdevēju klientam nebūtu vieglāk atmaksāt savus parādus un vai šiem pašiem cilvēkiem vispār būtu vajadzīgs ātrais kredīts?

Cik bieži Jūs apstājaties pie veikala, lai iegādātos aukstu dzērienu, saldumus vai kaut ko citu, dodoties mājās? No kurienes nāk šī nauda? Vai Jūs tērējat naudu no Jūsu bankas konta vai kartēm? Tas, no kurienes nāk nauda Jūsu tēriņiem, var palīdzēt Jums analizēt savu finanšu pārvaldības sistēmu. Ja kartes sedz Jūsu nelielos ikdienas tēriņus, tas var palīdzēt spert nākamo soli un palīdzēt Jums izprātot, kā efektīvāk segt savus izdevumus.

Advertisements